Szkolenie UAVO na Stadionie Narodowym Warszawa

Drony opanują stadion Narodowy

Stadion-narodowy

Już w kwietniu Stadion Narodowy w Warszawie zamieni się w stadion dronowy. To będzie zdecydowanie wyjątkowe wydarzenie w świecie bezzałogowego lotnictwa (dronów), które skierowane jest do osób pragnących zostać pilotami drona.

9 i 10 kwietnia w Warszawie (Stadion Narodowy) wszystkie osoby zainteresowane zdobyciem świadectw kwalifikacji UAVO (tzw. licencja na pilota drona) będą miały okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu jakim będzie AirDron-Polska Special Event. 

AirDron-Polska Special Event to szkolenie teoretyczne oraz praktyczne, które zorganizowane zostanie na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wykłady poprowadzą eksperci z dziedziny prawa lotniczego oraz budowy i zasad działania bezzałogowych statków powietrznych z firmy AirDron-Polska (m.in. Patryk Świętanowski, Krzysztof Herczyński, Michał Zawadzak oraz Andrzej Grudziński). 

Szkoleniowcy przygotują uczestników szkolenia do egzaminu państwowego, który zostanie kompleksowo zorganizowany i przeprowadzony po całym wydarzeniu.

Będą goście specjalni

Podczas dwudniowego cyklu teoretycznego pojawią się również goście specjalni:

Marcin Prokop – recepta na udany event to – według Marcina – spontaniczność poparta perfekcyjnym przygotowaniem, żywa interakcja z publicznością oraz indywidualne potraktowanie każdego klienta. Marcin poprowadzi również szeroko rozumiane wystąpienie motywacyjne.

Mirosław Hermaszewski – generał brygady Wojska Polskiego, kosmonauta, pierwszy i jedyny w dotychczasowej historii Polak, który odbył lot w kosmos.

Krzysztof Rutkowski – opowie o możliwych sposobach wykorzystywania bezzałogowych statków powietrznych w detektywistyce oraz agencjach ochrony. Sam zdradzi do jakich zleceń wykorzystuje drony i jak przekłada się to na jakość jego wykonywanej pracy.

– Będzie to zdecydowanie najbardziej spektakularne szkolenie UAVO w kraju. Całość będzie wypełniona ciekawymi wystąpieniami najlepszych ekspertów w dziedzinie bezzałogowych statków powietrznych jak i gości specjalnych, którzy będą dużą wartością dodaną całego wydarzenia – informuje Jarosław Brzeg, współwłaściciel firmy AirDron Polska.

– Każdy uczestnik szkolenia będzie perfekcyjnie przygotowany zarówno teoretycznie jak i praktycznie do egzaminu państwowego, który również zorganizujemy – dodaje Patryk Świętanowski, współwłaściciel firmy AirDron Polska, ekspert bezzałogowych statków powietrznych.

Szkolenie będzie zakończone egzaminem

Warto zwrócić również uwagę na cenę szkolenia, którą organizatorzy wyznaczyli na 1590 zł.

Misją i wizją przedsięwzięcia jest przede wszystkim profesjonalne i kompleksowe wyszkolenie przyszłych pilotów bezzałogowych statków powietrznych, które pozwoli wykonywać loty komercyjne. Dużą wartością dodaną całego szkolenia jest wykład gości specjalnych, którzy wypowiedzą się w kwestii wykorzystania dronów jak i ich bezpiecznego użytkowania. 

Źródło: bialystokonline.pl